Nieruchomości w Hiszpanii – dlaczego tam?

Jest kilka istotnych powodów, które warto przeanalizować w związku z tematem nieruchomości w Hiszpanii. Nieruchomości w Hiszpanii – dlaczego tam? Po pierwsze, nieruchomość to inwestycja, która obarczona jest niewielkim ryzykiem w porównaniu z innymi przedsięwzięciami. Jest także zabezpieczeniem naszych oszczędności przed inflacją czy upadkiem banku. Oczywiście zakup drugiego mieszkania czy domu na południu Europy czy dokładnie na wybrzeżu Morza Śródziemnego, dla bogatych mieszkańców Europy to norma i nikogo już to nie dziwi.

Nieruchomości nad morzem śródziemnym

Posiadanie własnej nieruchomości gdzie warunki naturalne i klimat zapewniają komfort wypoczynku to kolejny argument. Tutaj sezon turystyczny trwa aż siedem miesięcy w roku! Kupując drugi dom w miejscowości o charakterze kurortu możemy także liczyć na dodatkowe wpływy w formie czynszu za wynajem. Sezonu turystycznego w Hiszpanii nie można nawet porównać z naszym krótkim polskim  latem na wybrzeży bałtyckim.

Ceny w Hiszpanii

Kolejnym argumentem za tym, by teraz zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii są ceny. Ponieważ znaczący spadek cen tamtejszych nieruchomości spowodowany kryzysem europejskim, zapewne nie potrwa jeszcze długo więc warto wykorzystać ten czas, aby w okresie wzrostu gospodarczego zyskać. Warto podkreślić, że inwestycje na rynku nieruchomości zazwyczaj w dłuższym okresie przynoszą spodziewane efekty.

 

nieruchomości w Hiszpanii

Nieruchomości w Hiszpanii

Dlaczego jeszcze Hiszpania, także, dlatego, że możemy znacząco podnieść komfort naszego wypoczynku wykorzystując warunki naturalne Półwyspu Iberyjskiego. Najważniejsze to ciepłe morze, piaszczyste plaże i przygotowaną infrastrukturę turystyczną. Zaś bardzo dobra infrastruktura komunikacyjna jeżeli chodzi o autostrady i lotniska, pozwala na zwiedzanie przepięknych zabytków Barcelony, Madrytu, Valencii czy innych mniejszych ale niezwykle urokliwych miasteczek. Fani futbolu mogą na żywo oglądać piłkarskie widowiska najsłynniejszych klubów Realu czy Barcelony.

Drugi dom w Valencji

Dodajmy do tego jeszcze wspaniałe usposobienie Hiszpanów jak gościnność, otwartość, optymizm które my Polacy bardzo sobie cenimy, przy tym  obfitą, smaczną i zdrową śródziemnomorską kuchnię oraz porównywalne z polskimi ceny towarów i usług zobaczymy że warto. Obserwując tendencję  mieszkańców  Europy takich jak Anglicy, Niemcy czy Belgowie, którzy posiadają w rejonie Valencii swój drugi dom, sadzę że dla wielu osób także z naszego kraju będzie to rozwiązanie, które pozwoli ulokować oszczędności i korzystać z życia.